Oyuncu Bilgisi

Giriş Mayn Games Hesabı ile. Güvenlik Kodu Kurtarma

Karahan ArayüzüGÖSTERGELER & Kontroller

GÖSTERGELER

Tuşların özellikleri için mouse ile üzerlerine gelin

01
Karakter Durum Çubuğu

Bu pencere üç hayati çubuğu gösterir. Bu çubuklar karakterinizin o anki ve toplam Sağlığını, Ruh'unu ve bir sonraki seviyeye geçmek için gerekli olan Tecrübe miktarınızı belirtirler

02
Karakter Hali

Karakter Hali bölümü biraz sinsidir. Normal şartlar altında farkedilmez. Ancak bir geliştirmeye ya da kısıtlamaya maruz kaldıysanız, ilgili simge sizi bilgilendirmek için burada gösterilecektir.

03
Pet Penceresi

Bu pencere, o anda kullanmakta olduğunuz hayvan hakkında temel bilgileri gösterir. Bu ruhsal hayvanların beslenmeye ihtiyaçları olduğunda, doğal yeteneklerinden faydalanmak istiyorsanız, gösterilen istatistikleri takip etmeniz akıllıca olur.

04
Mini Harita

Bu pencerenin amacı siz Çin'de dolaşırken size yön göstermede yardımcı olmaktır. İlgilendiğiniz noktalara bakarak ya da koordinatlar sayesinde tecrübesiz bir maceracı bile hızlı ve verimli bir biçimde yönünü bulabilir!

05
Özel Etkiler

Bazı Hanpara eşyaları süreli etki gösterir. Bu süreleri size hatırlatmak amacıyla bu pencere görev yapar

06
Menü Çubuğu

Bazı önemli fonksiyonlar için de ayrı bir bölüm vardır. Kavim hazinesi, seçimler vb.

07
Eylem Çubuğu

“Karahan” ışık hızında reflekslerin olduğu bir oyundur. Eğer oyuncu silahını zamanında çekemezse savaşı kazanamaz. Bu bağlamda, [F1] ~ [F12] ve [1] ~ [0], sizin kullanımınıza uygun kombinasyon sağlar, ve size hız kazandırır.

08
Binek Sistemi

Bu tuş oyuncuların binek sistemine girişini ve sahip oldukları binek petleri kullanmalarına izin verir.

09
Tılsım Tuşu

Bu tuş oyucunların sahip oldukları Altın/Gümüş Tılsımı ile birlikte gurur kostümlerinin gizli güçlerini aktif/deaktif etmeleri içindir.

10
Kıyafet Düzenleme Sistemi

Bu sistem kostüm erişimini sağlar. Çantadan sisteme veya sistemden çantaya kıyafet taşınabilir.

11
Kavim Düzeni

Bu tuş sadece Kavim Liderleri tarafından kullanılabilir. En düşük kavim puanına sahip kavmin lideri tarafından aktif edilen özellikler sadece Kutsal Taş Savaşı sırasında geçerlidir ve kavmin ihtiyaç duyduğu savaş desteğini sağlamaya yöneliktir.

12
Kısayol Çubuğu

Kısayol Çubuğu sıkça kullanılan oyun menülerine ulaşmak için kullanıcı dostu bir metot sağlar. Örneğin ilgili bir ikona tıklayarak Karakter Statlarınızı, Dövüş Sanatı teknikleriniz, Görevlerinizi, Çantanızı, Arkadaş Listenizi ve daha fazlasını kolayca görebilirsiniz!

13
Sohbet Penceresi

Başka oyuncularla sohbet edebilmek çevrimiçi oyunların önemli bir özelliğidir. Bu sebeple “Karahan” sosyal etkileşimler etrafında inşa edilmiştir; sevdiğiniz oyunculara buradan yazıp onların yazdıklarını buradan okuyabilirsiniz. Aynı şekilde etrafınızdakilerle, Kavminizin üyeleriyle, Ailenizin üyeleriyle konuşabilir hatta doğru "Sohbet Kanalı"nı seçerek çok uzak mesafedeki kişilerle bile özel konuşmalar yapabilirsiniz.

14
Sistem Mesajları

Bu bölüm Oyunun kendisi tarafından üretilen hatırlatmalar, hasar gibi mesajları veya GM'ler tarafından yazılan önemli duyuruları içerir.

15
Takım Penceresi

Bu pencere Karakter Durum Çubuğuna benzer. Bir avlanma takımındayken bu kullanıcı arayüzü sizi takım arkadaşlarınızın durumu hakkında bilgilendirir, Örneğin onların Sağlıkları ve Seviyeleri gibi.

Kontroller

Sol Fare Tuşu
Klik : Hedef Seç/Yön
Çift Klik : Oto-Saldırı
Shift+Klik : Seçenekler Penceresi
Sağ Fare Tuşu
Klik : Açı Değiş
Klik : Item Aktif Et
Mouse Topu
Yuvarla : Zoom In/Out
Klik : Kamera Açısını Döndür